Bílá 143 | 739 15 Bílá v Beskydech | Recepce +420 725 222 113 |

Za zábavou a relaxem

Dětský letní park

Unikátní místo pro zábavu celé rodiny v krásném prostředí hor. Na ploše 1 hektaru můžou děti i jejich rodiče využít 34 různých atrakcí. Např. 2 letní tubingové dráhy, 2 x lanový park, vzduchová trampolína, 2 x profi trampolína, pirátský skákací hrad s děly, vodní světy, jezírko s lodičkami, minizoo, minigolf, šlapací autíčka, lehátka a relaxační vaky, parkourové hřiště a mnoho dalších.

Vhodné: pro děti 3 – 12 let.
Umístění v mapy.cz: 
zde
Aktuální informace: zde

Dětský letní park

Bílanská promenáda

Nenáročná procházka po promenádě začíná u dolní stanice lanovky. Vede podél silnice, po rovině a pro děti bude nesmírně atraktivní – lemuje jí totiž několik dětských hřišť. Díky krátké vzdálenosti mohou děti vyrazit i na odrážedlech nebo kolech.
Po promenádě se dostanete k Obůrce s divokou zvěří.

Výchozí místo: u řeky, za kavárnou & obchodem Domobvjanka
Délka trasy: 1 km
Trasa vhodná pro: pěší turisty, rodiny s dětmi (i s kočárkem).

Bílanská promenáda v mapě: zde

Bílanská promenáda

Wellness hotelu Bauer – Bílá

Součástí wellness hotelu Bauer je relaxační bazén a whirlpool. Bazén má rozměry 9,5m x 4,5m a je vybaven protiproudem, masážními tryskami a vodním hřibem. Luxusní whirlpool je určen pro 6 – 8 osob a teplota vody je až 38°C. V přilehlém saunovém světe najdete římské lázně, finskou saunu, bylinkovou saunu, odpočívárnu, venkovní ochlazovnu na terase.

Umístění v mapy.cz: zde
Aktuální informace: zde

Wellness hotelu Bauer

Wellness hotelu Horal – Velké Karlovice

Vychutnejte si v Beskydech vodní radovánky s celou rodinou po celý rok bez ohledu na počasí. Užijte si koupání v termálních bazénech relaxačního centra Wellness Horal se slanou vodou vyhřívanou až na 36 °C. Po aktivně prožitém dni v přírodě tak můžete relaxovat v příjemně vyhřáté horské vodě bohaté na minerální látky.
Bazény jsou plněny vodou z vlastního vrtu z hloubky 100 metrů, která se vzhledem k vysoké kvalitě před použitím v rámci hygienických norem jen nepatrně chemicky upravuje a následně vyhřívá na teplotu termálních pramenů – plavecká část až na 28 °C a relaxační na 33 – 36 °C. Voda obsahuje minerální látky, které mají příznivé účinky na kůži. Blahodárný vliv ještě násobí použití čisté mořské soli z Itálie, jíž denně spotřebujeme až 70 kilogramů.
V komplexu se nachází plavecký bazén, relaxační bazén s vodními atrakcemi, dětský bazénem s vodním hřibem. 
Další služby: fitness zóna, masáže (široké spektrum masáží prováděných zkušenými maséry a masérkami z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie), Beauty salon.

Umístění v mapy.cz: zde
Aktuální informace: zde

Wellness hotelu Horal – Velké Karlovice

STATEK U RAJMUNDA

Ocitnete se na opravdovém statku, kde se hospodaří.  Nečekejte komerční ruch, pokladnu, přepychový bufet, ani plno personálu. Hospodaří tam ve třech lidech. Ale skvělé točené pivko si tam dáte a i děti se osvěží… Cesta na statek je lesní, avšak i v zimě stále upravená. Po dešti blátivá, avšak pro zkušené řidiče dobře sjízdná … a pro ostatní po domluvě přijedou.
Ocitnete se na horách. Střevíčky a plesové šaty moc neužijete, ale hodí se gumáky a pláštenky. Počasí je u nás proměnlivé a tak v jednu chvíli svítí sluníčko a vzápětí prší a pak z trička rádi sáhnete po svetru.

Umístění v mapy.cz: zde
Aktuální informace:
zde

Stezka Valaška – Pustevny

Nadzemní panoramatická Stezka Valaška je dlouhá 610 metrů, přičemž lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů a zbytek tvoří chodník na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený „himálajský“ chodník.

Umístění v mapy.cz: zde
Aktuální informace:
zde

Stezka Valaška

Aquapark Olešná – Frýdek-Místek

Aquapark Olešná je umístěn v prostředí přehrady Olešná ve Frýdku-Místku s výhledem na panorama Beskyd a Lysou horu. Areál nabízí návštěvníkům možnost rekreace a relaxace pro volné chvíle v letním nebo krytém aquparku. Z mnoha atrakcí můžeme představit vodní radovánky na divoké řece, 98 metrů dlouhý tobogán s videoprojekcí, proudový kanál s houpacím bazénkem, vzdušná lehátka i sedátka, masážní trysky a také whirlpool. Pro nejmenší návštěvníky je připraven dětský nerezový bazén, který je umístěn v samostatné odhlučněné zóně o rozměrech 6×4 metry s hloubkou 10 až 30 centimetrů a vodními atrakcemi – zvonem, ježkem či stříkacím nosorožcem Bubu. V rámci vstupu do saunového světa mohou návštěvníci využít různé typy saun, včetně parní lázně s aromaterapií, solné římské lázně, saunového ceremoniálu ve finské sauně, nebo si zvolit relaxaci prostřednictvím masáží. Kromě tematických animačních programů nabízí Letní aquapark i dva tobogány, čtyřdráhovou skluzavku, 50 metrů dlouhý plavecký bazén a relaxační bazén s masážními lavicemi.

Umístění v mapy.cz: zde
Aktuální informace:
zde

Aquapark Olešná

Aquapark Frenštát pod Radhoštěm

Moderně vybavený aquapark, který byl zprovozněn v roce 2001, se nachází u hlavní silnice na výjezdu z města směrem na Kopřivnici a Nový Jičín. Návštěvníci zde mají možnost využít víceúčelový a plavecký bazén, který se svou hloubkou 0,9 – 1,9 m a plochou 1049 m2 přímo láká ke koupání. Zkrátka nepřijdou ani děti, které mají k dispozici dětský bazén o hloubce 0,15 – 0,3 m a s plochou 64 m2. Celkový objem v bazénech činí 1437 m3 vody. Největším lákadlem areálu je 60 m dlouhý a 5,8 m vysoký tobogán a vodní skluzavka o délce 13,1 metru.
Celý objekt s vyhřívanou vodou, možností občerstvení, příjemným posezením a volejbalovým hřištěm je určen pro všechny generace.

Umístění v mapy.cz: zde
Aktuální informace: zde

Aquapark Frenštát pod Rahoštěm

Svět techniky – Ostrava, Dolní oblast Vítkovic

Nachází se v Dolní oblasti Vítkovice. Populárně naučné centrum Velký Svět Techniky, jehož tvůrcem je známý architekt Josef Pleskot, se otevřelo v září 2014. Za charakteristickou nepřehlédnutelnou zrcadlovou fasádou se skrývají čtyři stálé interaktivní expozice: Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Nechybí zde ani nadstandardně komfortní 3D kino s promítacím plátnem úctyhodných rozměrů (18 x 10 metrů). Kinosál s kapacitou 194 osob nabízí návštěvníkům možnost sledovat přírodovědné a zeměpisné dokumenty z produkce BBC. Naleznete zde dále stovky zábavných a poučných atrakcí, u kterých se pobaví nejen děti, ale i dospělí.  Svět techniky je otevřen jak pro veřejnost, tak pro školy a disponuje moderně vybavenými učebnami, laboratořemi a dílnami. Rodinný výlet můžete okořenit návštěvou populární science show v Divadle vědy. V části dočasných výstav, kterou najdete poblíž vstupu do Velkého světa techniky, se střídají nejrůznější atraktivní expozice. Prohlídka celé expozice zabere v průměru 4 až 5 hodin.

Umístění v mapy.cz: zde
Aktuální informace:
zde

Dolní oblast Vítkovic

Muzeum Kopřivnice – Kopřivnice

V současné době pro nabízí čtyři různé expozice: Technické muzeum Tatra, Lašské muzeum, Muzeum Fojtství a Expozici Emila a Dany Zátopkových (v Technickém muzeu). Regionální muzeum v Kopřivnici patří mezi nejnavštěvovanější muzea a památníky v České republice. Zároveň je nejvíce navštěvovaným muzeem v Moravskoslezském kraji. Tyto závěry vyplývají z ročenky Ministerstva kultury a popularitu potvrzují i statistiky samotného muzea a jeho návštěvnost, která se drží stále okolo 100 tisíc návštěvníků ročně. Přestože většina návštěvníků míří do Kopřivnice hlavně kvůli historii tatrovek, zajímavé exponáty jsou k vidění také v dalších kopřivnických muzeích, a to v Lašském muzeu a Muzeu Fojtství.

Umístění v mapy.cz: zde
Aktuální informace:
zde

Muzeum Tatra Kopřivnice