Bílá 143 | 739 15 Bílá v Beskydech | Recepce +420 725 222 113 | Rezervace +420 778 472 974

Za sportem a turistikou

Půjčovna kol, elektrokol (pro dospělé i děti), koloběžek

Bílá je ideálním výchozím místem pro cyklotúry v Beskydech. Díky elektrokolům se bez větší námahy dostanete na hřeben hor a můžete si užívat krásné přírody i dechberoucí výhledy. Koloběžky (i kola) Vám vyveze nahoru lanovka. Můžete si vypůjčit také dětská kola i elektrokola, sjezdová kola na singletrails, terénní koloběžky, dětské sedačky a dětský cyklovozík Thule.

Půjčovna je otevřena od května do října, v jiném termínu na základě předchozí domluvy.

Trasa: zde
Aktuální informace: zde

Půjčovna kol

BIKEPARK Bílá

Na Bílé si vyznavači singletrails můžou užít 2 nově opravené jednosměrné trasy pro terénní cyklisty:
Refresh trail – 3km trasa s flow charakterem pro méně zkušené bikery (klopenky, lavice, dropy)
Medvěď trail – 2,1km, freeride charakter s vyšší obtížností (klopené zatáčky, dropy, kořenové pasáže)
Skills centrum – pro nejmenší bikery a začátečníky máme v centru areálu naučné skills centrum – základní překážky, vlny, klopená zatáčka

Trasa: zde
Aktuální informace: zde

Bikepark Bílá

Lanovka Zbojník

Čtyřsedačková lanovka Zbojník na svahu kopce Zbojnická (774 m n. m.) slouží pro pěší v obou směrech i pro cyklisty. Lanovkou si můžete nechat vyvézt nejen kolo, ale také koloběžku nebo kočárek. Sedačková lanovka měří 850 metrů a překonává převýšení 240 metrů. Tvoří ji 107 čtyřmístných sedaček a za hodinu dokáže přepravit 2.400 osob.

Horní stanice je výchozím místem pro pěší turistiku i cyklovýlety. Hojně využívaná je také pro sjezd na koloběžkách a pro vyznavače singletrails – jednosměrné stezky bikeparkového typu pro terénní cyklisty.

Trasa: zde
Aktuální informace: zde

Čtyřsedačková lanová dráha Zbojník

Obůrka v Bílé

V oboře u loveckého zámečku Bílá jsou k vidění mufloni, jeleni, daňci i srnky, jezevec a další zvěř. Zaparkovat můžete přímo u obory nebo na centrálním parkovišti a dojít po atraktivní Bílanské promenádě (1,2 km).

Trasa: zde
Aktuální informace: zde

 

Obůrka s divokou zvěří

 
Stezka beskydských pašeráků

Zábavná stezka plná průlezek, visutých mostů zajímavých míst, skrýší a zajímavých informací o beskydských pašerácích. Na části trasy jedinečná dětská ferrata (jištěná cesta).

Výchozí místo: Horní stanice lanové dráhy (lístek na lanovku zakoupíte na pokladně)
Délka trasy: 1,6 km
Trasa vhodná pro: pěší turisty, rodiny s dětmi, bez kočárku.

Zájemci si mohou zapůjčit pašerácký balíček na pokladně lanové dráhy a nechat se vyvézt na horní stanici lanové dráhy, odtud sejdou značenou cestou k pašerácké stezce až zpátky do údolí Bílá. Balíček obsahuje základní potřeby každého pašeráka. Balíček je zpoplatněn 50,- Kč – půjčovné a vybíráme vratnou zálohu 500,- Kč/ks.

Aktuální informace: zde

Stezka beskydských pašeráků

Pramen Smradlavá

Pramen Smradlavá obsahuje vodu obohacenou sirovodíkem, již z dálky na sebe upozorní charakteristickým sirným zápachem.

Výchozí místo: Apartmány Na Faře & STODOLA AN BÍLÉ 
Délka trasy:
 2,3 km (jedem směr)
Trasa vhodná pro: pěší turisty, rodiny s dětmi (i s kočárkem)

Cesta k pramenu Smradlavé v mapě: zde

Pramen Smradlavá

Maxův klauz

Maxův klauz patří k několika částečně zachovalým vodním nádržím původně určeným k plavení dřeva (navyšování hladiny potoků). Mezi beskydskými klauzy vyniká svou velikostí a délkou sypané hráze (30 metrů dlouhá, 8m vysoká). K původnímu účelu přestala být používána na konci 19. století.

Výchozí místo: Apartmány Na Faře & STODOLA AN BÍLÉ 
Délka trasy:
 5,4 km (jedem směr)
Trasa vhodná pro: pěší turisty, rodiny s dětmi (i s kočárkem)

Cesta k Maxovému klauzu v mapě: zde

Maxův klauz

Klauz Čurábka

Méně známá vodní nádrž, užívaná při plavení dřeva, byla vybudována na potoce Čurábka v 19. století. Stejně jako Maxův klauz, umožňoval zvýšení průtoku na potoku tak, aby se dalo splavit dřevo až k pilám a hutím. Opraven r. 2008. Dostupný je přes údolí říčky Smradlavá (3,9 km jedna cesta) i od horní stanice lanovky Zbojník (6,7 km).

Výchozí místo: horní stanice lanové dráhy Zbojník, údolí říčky Smradlavé
Délka trasy: 3,9 km nebo 6,7 km (dle výchozího místa)
Trasa vhodná pro: pěší turisty, rodiny s dětmi (i s kočárkem)

Cesta ke klauzu Čurábka v mapě: zde nebo zde

Klauz Čurábka

Vrchol Bobek – k evropskému rozvodí

Významný vyhledový vrchol tzv. Zadních hor 871 m.n.m. Křižovatka udržovaných lyžařských běžeckých i pěších tras. Místo s nádhernými panoramatickými výhledy na centrální Beskydy, Javorníky a Malou Fatru. Místo je přímo na česko-slovenské hranici. Evropské rozvodí neprochází největšími beskydskými vrcholy. Území severně linie Bobek – Bílý kříž náleží do úmoří Baltského moře, jižně od ní do úmoří moře Černého.

Výchozí místo: horní stanice lanové dráhy Zbojník
Délka trasy:
 2,5 km (jeden směr)
Trasa vhodná pro: pěší turisty, rodiny s většími dětmi (velmi strmé úseky ve svahu)

Cesta k vrcholu Bobek: zde

Bobek

Rozhledna Súkenická – Bílá

Rozhledna Súkenická na vrchu Čarták (952 m n. m.) je nejmladší rozhlednou v Beskydech, pro veřejnost byla otevřena v roce 1998. Tvoří ji 40 metrů vysoká betonová věž sloužící zároveň telekomunikačním účelům, po obvodě krytá opláštěním dřevěným šindelem. Vyhlídková plošina je ve výšce 26 m. Z rozhledny je výhled na hřebeny Beskyd, Javorníků a slovenských hor. Provoz rozhledny zajišťuje horská chata Súkenická.

Otevírací doba: přístupná červen-září denně, v jinou dobu možno zapůjčit klíč v nedalekém hotelu Súkenická.

Umístění v mapy.cz: zde
Aktuální informace: zde

Rozhledna Súkenická

Hřeben Gruně – Staré Hamry

Hřeben Gruň se nachází cca 5,5 km od Bílé. Na Gruni můžete obdivovat dřevěný kostel Panny Marie z roku 1887, za hezkého počasí odtud bývá krásný výhled na Lysou horu, Malou Fatru a za dobré viditelnosti i na Roháče. 
Náš TIP: Vyzkoušejte příjemné občerstvení přímo na hřebeni Gruně „Bezručova škola“

Trasa v mapy.cz: zde (varianata na Bílý Kříž zde)
Aktuální informace: zde

Podvečerní Gruň

Lysá Hora

Lysá hora (1323 m.n.m.) je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd a Těšínska. Leží na rozhraní obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Tento vrch byl také v letech 1939-1945 nejvyšším bodem Protektorátu Čechy a Morava.
Tipy na výstupy:
Po žluté od přehrady Šance (Ostravice): zde
Po červené od „transformátoru“ (Ostravice): zde
Po zelené, pak po modré od hotelu Petr Bezruč (Malenovice): zde
Po žluté z Krásné: zde
z Papežova po asfaltu (možné i na sliničním kole, kočárky): zde

Trasa: zde
Aktuální informace: zde

Lysá hora

Golfová hřiště

V blízkosti RESORTU BÍLÁ | BESKYDY se nachází 4 golfové areály.

Golf Resort Ostravice
Jedná se o unikátní sportovně-rekreační destinaci v srdci krásného horského údolí. Golf & Ski Resort Ostravice je komfortní holiday resort, který se nachází mezi dominantní vrcholy Beskyd. Hřiště je situováno mezi dvěma nejvyššími horami Beskyd, Lysou horou a Smrkem, na úpatí hory Žár v obci Ostravice. Jedná se o mistrovské golfové hřiště, par 72 typu parkland.
Designér a konstruktér hřiště je Chris Johnson, který má na svém kontě řadu hřišť v Evropě a Africe. Tomu odpovídá výběr lokality, tvarování hříště, kompletní závlaha hracích ploch, přísně testovaný a kontrolovaný stavební materiál, velké greeny, 3 ha vodních ploch, pět rozlehlých odpališť na každé jamce atd.

Umístění v mapy.cz: zde
Aktuální informace: zde

Golf Resort Ostravice

GOLF ČELADNÁ
Hřiště bylo hostitelem golfového turnaje evropské části PGA – Czech Open. Čeladná se stala domovem golfu od roku 2001, kdy byla první osmnáctka slavnostně otevřena za účasti jednoho z nejlepších světových golfistů – španělského hráče M. A. Jiméneze, který se podílel na jeho návrzích a výstavbě a je patronem hřiště. Roku 2004 byla pro hráče otevřena druhá osmnáctka.
Hřiště jsou sportovní výzvou pro hráče golfu, nabízí dlouhé, úzké hrací plochy lemované lesním porostem, řadu vodních a pískových překážek, skotské bunkry a zajímavý výškový profil. Hřiště The Old Course má kopcovitý charakter s poměrně úzkými, náročnými drahami a rozlehlými členitými greeny. Jamka číslo 15 (ostrovní par 3) bývá považována jako nejhezčí jamka v České republice. Hřiště The New Course představuje kombinaci rovinatého links kurzu na první devítce a členitého terénu na druhé devítce. Golfový ráj má v konečné podobě 36 jamek a hra je tedy možná i v případě souběžného provozu pro trénink či turnaje a pořádání komerčních akcí.

Umístění v mapy.cz: zde
Aktuální informace: zde

Golf Čeladná

Golf Club Horal
V srdci Moravskoslezských Beskyd, v druhé největší obci České republiky – Velkých Karlovicích, vyrostlo veřejné devítijamkové Golfové hřiště Horal s kvalitním zázemím a širokou škálou dalších služeb. Golf v Beskydech si opravdu užijete.

Umístění v mapy.cz: zde
Aktuální informace: zde

Golf Club Horal

Ropice Golf Resort
Ropice Golf Resort právem náleží mezi TOP 10 Českých golfových hřišť a je vyhledávaným hřištěm profesionály, náročnými i méně zkušenými hráči. Každý rok zde probíhají turnaje ČGF. Poloha osmnáctijamkového hřiště poskytuje úžasné panoramatické výhledy na masiv Slezských Beskyd, jimž dominuje Javorový vrch. Ropice Golf Resort nabízí hráčům skvělý požitek ze hry na mistrovském hřišti linksového charakteru. Jeho pestrost spočívá v četných bunkrech, charakteristická je vlnící linie fairwayí i zajímavě tvarované greeny a vodní překážky. Ropice Golf Resort navrhl a modeloval špičkový rakouský architekt Hans Georg Erhardt. Osmnáct jamek měří 6263 metrů z černých odpališť, PAR 72. Bylo otevřeno v roce 2004.
Aplikace pro iOS: zde
Aplikace pro Android: zde

Umístění v mapy.cz: zde 
Aktuální informace: zde

Ropice Golf Resort

Cyklotrasy v okolí RESORTU BÍLÁ | BESKYDY

Okolí RESORTU BÍLÁ | BESKYDY nabízí mnoho tras pro cykloturistiku (MTB i silniční).

Cyklorasa 1
BÍLÁ, KAVÁRNA & OBCHOD DOMOVJANKA – ROZCESTÍ ČERNÉ – STARÉ HAMRY MOST – POMNÍK MARYČKY MAGDÓNOVÉ – BEZRUČOVA ŠKOLA – KOSTEL PANNY MARIE POMOCNÉ – GRUŇ – CHATA ŠVARNÁ HANKA – ZPĚT

Tipy na občerstvení:
BEZRUČOVA ŠKOLA